Posted on

راه اندازی کسب وکار در سوپرمارکت و بقالی

راه اندازی کسب وکار باید به گونه ای باشد که با ریسک همراه باشد و مهم نیست و فرقی ندارد که کسب وکار برای چه کاری باشد مهم اینه که استرس و ریسک خودشو دارد سوپر مارکت و بقالی هم همینطوره ریسک خودشو دارد و همراه با ریسک است . برای بدست امدن درامد پول وقت و انرژی باید زیادی باشد به گونه ای که باید سوپر مارکت یا بقالی تایم زیادی را باز باشد تا هر تایمی مردم چیزی نیاز داشتند و مایح تاج بود را از انها خریداری کنند . تقریبا میشود گفت که سود بقالی زیاد نیست و با سودهای کم راه اندازی میشود
دسته موفق دیگری هم وجود دارد که قدرت رسیک کمتری دارد و انها به دنبال کسب و کار موفق و مناسب هستند . سوپرمارکت و بقالی دارای سواد و تجربه ی زیادی نیست و به راحتی میشود وارد این شغل شود .

سوپرمارکت یکی از دست بلاشک، سوپرمارکت یکی از آن دست کسب و کارهای محبوبی است که هر فرد سرمایه گذاری را وسوسه می کند تا برای یک بار هم که شده به راه اندازی آن فکر کند. به هر حال، شغلی است که همیشه مشتری های خود را داشته و به اصطلاح بازار دارد. تجربه تاریخی هم نشان می دهد در هر محله وجود یک خواربارفروشی، از یک بقالی کوچک گرفته تا نمونه امروزی آن یعنی هایپر مارکت، الزامی است.

در انتخاب جای سوپرمارکت دقت کنید
باید در انتخاب جای سوپر مارکت دقت زیادی داد معمولا سوپرمارکت ها در جاهایی موفق میشوند که مکان مسکونی یا اداری باشد یعنی رفت و امد در ان زیاد باشد و به گونه ای باشد که راحتتر دسترسی داشته باشند مردم به سوپر مارکت یا بقالی و به راحتی خرید روزمره ی خودشان را بکنند. باید دقت داشت که یک اشتباه کوچک در انتخاب مکان اجاره یا خرید مغازه ی سوپر مارکت ممکن است که مشکلاتی را به وجود بیارد که هیچوقت جبران پذیر نباشد. مثلا مکان خلوت و دور افتاده درامد روزانه نسبت به سوپرمارکتی که در مرکز شهر است و رفت و امد در ان منطقه زیاد است بسیار کم است. و این به عنوان ضعف در کار میشود .

مجوز فراموش نشود
این کسب و کار هم مثل ما بقی شغل های دیگر فرد باید مجوز بگیرد و بعد شروع به کار کند . البته امکان دارد که شماها ده ها مغازه ای را بشناسید که مجوز ندارد و به راحتی شروع به کسب و کار کرده اما این کار خلاف قانون است و اگر از اتحادیه بیایند و این موضوع را ببینند ممکن است که مغازه را پلمپ کنند و اجازه به فروش ندهند و حتی جریمه ای هم بکنند فرد را . ولی بهتر است که برای شروع کار اول مجوز بگیرید و بعد مغازه را زده و شروع به فروش کنید

One thought on “راه اندازی کسب وکار در سوپرمارکت و بقالی

  1. بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *