Posted on

مراحل راه اندازی شغل بقالی

این شغل یکی از مهم ترین شغال هایی است که مردم میشناسن چون اگر در جای جدید شهرکی درست شود کل مردمان اون محدوه زندگیشان مختل است اگر بقالیی در آن منطقه وجود نداشته باشد .
این شغل به گونه ای هست که همه ی چیزای خنزل و ریز هم در ان وجود دارد مثلا اگر وسایل خرازی هم بخواهیم در بعضی از بقالی ها وجود دارد و اکثر مردم خرید روزمره زندگیشون را از همین بقالی ها و سوپر مارکت ها تامین میکنند.
در گذشته به این مغازه ها بقالی میگفتند و کسی هم که در این مغازه ها کار میکرد را بقال صدا میکردند ولی در زمان حال به این مغازه ها سوپرمارکت میگویند. اکثر مردم وقتی خرید های خود را از این فروشگاه های زنجیره ای تهیه میکنند امکان دارد که یکی از اجناسی را که نیاز داشتند یادشون رفته باشه بخرند اونقته که روی میاورن به این بقالی ها و سوپرمارکت ها و خریدای خودشون را تکمیل میکنند.
با داشتن یک مغازه و با سرمایه حدودا 10 میلیون میشود یک بقالی داشته باشید و نیاز به سواد زیادی هم ندارد فقط کافی است که حساب کتاب بلد باشید و بتوانید با ماشین حساب کار کنیداین شغل جز پر درامد ترین شغل ها میتواند به حساب بیاید زیرا تمام مردم به ان احتیاج دارند . البته لازم به ذکر است که علاوه بر داشتن بقالی باید روابط عمومی بالایی هم داشته باشد فرق بقال و بتواند درست و با روی خوش با مردم برخورد کند تا مشتری جذب کند و همه افراد اون محدوده بروند و از اون بقالی یا سوپرمارکت خرید کنند.
کالاهای سوپر مارکت‌ها معمولا و عموما مرغ و گوشت، محصولات روز و تازه مثل نان، میوه و سبزیجات و محصولات غیر غذایی مثل شوینده‌ها و لوازم بهداشتی را شامل میشود که معمولا با قیمت مناسب عرضه میشوند در سوپر مارکت ها معمولا طراحی و قفسه‌بندی مغازه ساده است معمولا این نوع از مغازه های سوپر مارکت و بقالی در محدوده ی مسکونی هست تا دسترسی به آنها اسان تر باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *